Wprowadzenie

W komunikacji pomiędzy Twoim komputerem, a naszymi usługami takimi jak np. WWW czy poczta wykorzystujemy szyfrowaną komunikację. Wszystkie nasze certyfikaty są podpisane według następującego schematu: Biblioteka Główna Root CA. Wykorzystujemy rózne certyfikaty dla różnych protokołów (HTTPS, IMAPS, POPS, SMPTS), z tym, że wszystkie z nich są podpisane naszym certyfikatem CA. Jeśli dodasz nasz certyfikat do swoich aplikacji, nie będziesz miał problemów jeśli zmienimy jakikolwiek z naszych certyfikatów.

Jak dodać certyfikat do Twojego systemu operacyjnego

Mac OS X - Safari, Mail

Ściągnij certyfikat na pulpit swojego komputera, a następnie kliknij dwukrotnie na nim. To spowoduje uruchomienie aplikacji "Keychain Access". Powinieneś dodać certyfikat do "X509Anchors" keychain korzystając z menu Keychain.

Windows XP,Vista, Windows 7 - Internet Explorer, Outlook & Outlook Express

Kliknij w nasz CA link w Internet Explorer, a następnie wybierz opcję "Otwórz" i kliknij "Install Certificate...". To spowoduje otwarcie wizarda "Certificate Import Wizard". Zaakceptuj domyślne proponowane opcje dodając jako "Certificate Authority".


Pamiętaj, aby dodać osobno certyfikat dla aplikacji które nie korzystają z certyfikatów IE (Firefox, Thunderbird, Mulberry).

Linux

Wystarczy dodać nasz certyfikat do katalogu "/usr/lib/ssl/certs" lub "/etc/ssl/certs" (OpenSUSE) oraz stworzyć symlink o nazwie "e84e0601.0". Jeśli to nie zadziała napisz do nas.

Pamiętaj, najpewniej też będziesz musiał dodać dla niektórych aplikacji osobno certyfikat, takich jak np. Firefox i Thunderbird.

Jak dodać nasz certyfikat do Twoich aplikacji

Firefox

Wystarczy kliknąc na ten CA Link i zaznaczyć wszystkie trzy pozycje, jak na obrazku.

Thunderbird

Wystarczy zaakceptować przy zapytaniu 'Accept this certificate permanently'.